10 thoughts on “About

 1. Bardzo mi przykro, ale nie mogę powstrzymać się od złośliwego pytania: jak patolodzy znoszą kontakty bardzo bliskiego stopnia z negacjonistami globalnego ocieplenia (Listy z naszego sadu)? Toż to jakby pisać solidne artykuły np. o ewolucji u antywacków.

  Like

  • Antynaukowe kawałki o klimacie drażnią patologów niezmiernie, jednocześnie jednak patolodzy cenią sobie takich autorów jak Ed Yong, Jerry Coyne czy Piotr Naskręcki.
   Tak, miewam w związku z tą kwestią pewne dylematy wewnętrzne:/

   Like

   • Mogę prosić o linki do artykułów zamieszczonych w “Listach”, które negują globalne ocieplenie. Czytuję “Listy z naszego sadu” regularnie i nie przypominam sobie, bym kiedyś takie czytał. Owszem, niektórzy autorzy (Matt Ridley, Bjorn Lomborg), krytykowali sposoby (ich zdaniem mało skuteczne i bardzo kosztowne) walki z ocieplaniem klimatu, oraz wyrażali wątpliwości, co do przesadzonych i jednoznacznie negatywnych skutków ocieplenia, ale nie przypominam sobie, żeby negowali sam fakt ocieplenia.

    Like

   • Proszę cię bardzo, negacjonizm klimatyczny ma wiele odcieni i żadnego z nich nie chcę na tym blogu oglądać. Twierdzenia Ridley’a i Lomborga na temat zmian klimatycznych są mocno niezgodne z ustaleniami nauki, natomiast nie wydaje mi się, by ten akurat blog był dobrym miejscem do dyskusji na ten temat, zatem zostawmy tę kwestię, ok?

    Like

  • Obawiam się, że kris musi być stu procentowym …, żeby nie rozumieć różnicy między krytyką strategii zapobiegania i krytyką diagnozy. Ocieplenia nikt nie neguje, strategie owszem. Ale rozumiem niedobór możliwości rozróżniania, to mnie musi być wina krisa, to może być od niego całkowicie niezależne.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s