About

Nie wpuszczajcie patologów. Patolodzy to kłopoty.

A jeśli już odczuwacie nieodpartą potrzebę obcowania z patologami, sprawdźcie najpierw przynajmniej z kim właściwie macie do czynienia.

aaa2

aaa

21 thoughts on “About

 1. Bardzo mi przykro, ale nie mogę powstrzymać się od złośliwego pytania: jak patolodzy znoszą kontakty bardzo bliskiego stopnia z negacjonistami globalnego ocieplenia (Listy z naszego sadu)? Toż to jakby pisać solidne artykuły np. o ewolucji u antywacków.

  Like

  • Antynaukowe kawałki o klimacie drażnią patologów niezmiernie, jednocześnie jednak patolodzy cenią sobie takich autorów jak Ed Yong, Jerry Coyne czy Piotr Naskręcki.
   Tak, miewam w związku z tą kwestią pewne dylematy wewnętrzne :/

   Like

   • Mogę prosić o linki do artykułów zamieszczonych w “Listach”, które negują globalne ocieplenie. Czytuję “Listy z naszego sadu” regularnie i nie przypominam sobie, bym kiedyś takie czytał. Owszem, niektórzy autorzy (Matt Ridley, Bjorn Lomborg), krytykowali sposoby (ich zdaniem mało skuteczne i bardzo kosztowne) walki z ocieplaniem klimatu, oraz wyrażali wątpliwości, co do przesadzonych i jednoznacznie negatywnych skutków ocieplenia, ale nie przypominam sobie, żeby negowali sam fakt ocieplenia.

    Like

   • Proszę cię bardzo, negacjonizm klimatyczny ma wiele odcieni i żadnego z nich nie chcę na tym blogu oglądać. Twierdzenia Ridley’a i Lomborga na temat zmian klimatycznych są mocno niezgodne z ustaleniami nauki, natomiast nie wydaje mi się, by ten akurat blog był dobrym miejscem do dyskusji na ten temat, zatem zostawmy tę kwestię, ok?

    Like

  • Obawiam się, że kris musi być stu procentowym …, żeby nie rozumieć różnicy między krytyką strategii zapobiegania i krytyką diagnozy. Ocieplenia nikt nie neguje, strategie owszem. Ale rozumiem niedobór możliwości rozróżniania, to mnie musi być wina krisa, to może być od niego całkowicie niezależne.

   Like

 2. Dzień dobry. Chciałabym, jeśli to możliwe przesłać zdjęcie. Wiem,że nie trudni się Pani internetową diagnostyka, a sądząc po liczbie lików na FB ludzie wysyłają dużo zdjęć do ” diagnozy”. Pisała kiedyś Pani o człowieku, który może pojawić się na / pod paznokciami. Wiele miesięcy noszę ” takie coś” , niby niepozorne. Sądziłam ,że to ” pamiątka” po licznych wędrówkach górskich. Siniak pod paznokciem, który nie rośnie/ nie zmienia barwy pod paznokciem. Jednak siniak, wylew znika po kilku tygodniach. Natomiast “to” trwa ze 3-4. Przepraszam,czy może Pani ” przyjąć” fotografie ,ew. dokąd się udać, bo obawę mam,że lekarz oceni to jako siniak. Na fb nie można wysyłać do Pani prv wiadomości.

  Like

  • Fotografie czytelnicy/czki podsyłają mi czasem przez funkcję “wiadomość” na fejsowym profilu patologów, jednak obawiam się, że takie zdjęcie i tak niewiele da. Myślę, że warto pofatygować się do dermatologa i pokazać mu zmianę fizycznie.

   Like

   • Bardzo ciekawe artykuly. Gratuluje.
    Pytanie: dlaczego w artykulach nie cytuje sie literatury, tylko dopiero pod artykulem jest lista publikacji.
    Pozdrawiam LU

    Like

   • Po części się cytuje (podlinkowuje właściwie – są hiperlinki w tresci), jednak nie są to oficjalne artykuły naukowe, stąd nie planuję się bawić w oficjalne systemy cytowań, które jednak są dodatkowo pracochłonne 🙂

    Like

 3. Dlaczego Pani doktor wybrała właśnie tą specjalizacje? Też się nad nią zastanawiam, ponieważ w tym wszystkim jest coś magicznego~ jednym słowem

  Like

 4. Dzień dobry, jestem osobą niezwiązaną z medycyną, jednak ze względu na przebytą przez syna chorobę -nefroblastoma/guz wilmsa- szukam informacji na temat tego nowotworu. Będę wdzięczna za opis jak to dziadostwo wygląda od środka. Pozdrawiam

  Like

 5. Dzień Dobry ,mojego przyjaciela diagnozowano,badano,8 m-c zanim zlitowano się i zbadano.Nie można było wytypować nawet w tych 500 lekarzy. Rak Grasicy i nie wiadomo z czym jego ugryść.Może pani coś doradzi.?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.